Zaakceptować drapak - Rasowe Koty Domowe 🧡

Kot drapie wszystko!

Gotowy drapak dla kota można kupić w sklepie z zaopatrzeniem dla zwierząt. Jest zrobiony ze sznurka sizalowego. Koty nie zawsze akceptują to urządzenie do ostrzenia a może do tępienia pazurów powodem tego może być złe jego usytuowanie. Zalecane jest ustawienie drapaka w miejscu ustronnym na takiej wysokości by kot mógł się wyciągnąć drapiąc. Dobrze jest ustawiać go do momentu kiedy miejsce nie spasuje na sto procent. Można zainstalować drapak sięgający od podłogi do sufitu i tu mamy duże szanse, że się sprawdzi ponieważ koty uwielbiają punkty widokowe czyli wspinanie do miejsc obserwacyjnych.

Jeśli kot wychodzi na zewnątrz przez co ma możliwość drapania czegoś co nie jest domowym meblem lub sofą mamy trochę problemu z głowy natomiast nie ma gwarancji, że kocię po powrocie do domu nie wczepi się jeszcze w coś dodatkowo. Dlatego lepiej w domu spróbować zainstalować drapak. Ten koci obyczaj idzie w parze z temperamentem i charakterem kota. Koty które większość czasu spędzają poza domem, wracają zmęczone głównie zjeść i wyspać się i nie marnotrawią energii na dodatkowe dewastowanie, są zbyt zmęczone.

drapak dla kota
drapak dla kota
drapak dla kota
drapak dla kota
drapak dla kota
drapak dla kota

Dlaczego mój kot drapie wszystko?

Drapie bo taką ma naturę i w żaden sposób nie da się tego zmienić, można jedynie sobie z tym radzić. Najprostsze rozwiązanie tego problemu to trzymać kota z dala od miejsca które niszczy pazurami. Inną metodą jest umożliwienie kotu dostępu do przedmiotów które drapać może. Wiele kotów drapie i niszczy kanapy, ponieważ po prostu nie ma innej opcji aby zaspokoić swoje potrzeby drapania. Wszystkie koty powinny mieć odpowiednie do tego stanowiska.
Większość kotów woli drapać pionową powierzchnię, która jest na tyle wysoka aby mógł się wyciągnąć i dostać pazurami jakby na stojąco. Musi być również na tyle stabilna żeby w nieczekiwanym momencie nie spadła. Drewniane deszczółki mogą być dobrym rozwiązaniem.


drapak dla kota
drapak dla kota
drapak dla kota