Kocia moda. Ubranka dla kota

29.09.2016

Ralph Crane fotograf

Ubrania dla kota? Od 2009 r. firma projektująca ubrania United Bamboo, którą prowadzi dwóch projektantów w Stanach, Miho Aoki i Thuy Pham wydaje kalendarz promujący projekty ubrań. Duet prezentuje swoje projekty corocznie podczas nowojorskiego tygodnia mody. Projektują ubrania inspirowane krajem ich pochodzenia – Wietnamem i Japonią. Kalendarz nie jest zwykły. Bohaterami prezentującymi ubrania tejże firmy są koty. Specjalnie do rocznych kolekcji projektanci przygotowali bliźniacze kreacje swoich projektów ale dla kotów. Kalendarze cieszą się dużą popularnością i rok rocznie nakłady znikają z prędkością światła. Aby zorganizować całe przedsięwzięcie ogłoszono kasting dla kocich modeli. Z całego przedsięwzięcia nagrano film video który opublikowano na stronie fanów kalendarza i całej akcji. Całość dochodów ze sprzedaży jest przekazywana na organizacje charytatywne niosące pomoc opuszczonym kociakom.

Ralph Crane fotograf

Już od paru lat projektanci uszyli kocie wersje swoich projektów z nadchodzącej kolekcji i umieścili je sfotografowane przez Noah Sheldona w kalendarzu. Patrząc jak szybko kalendarze zniknęły ze sklepowych półek, to tylko kwestia czasu, gdy pojawią się kreacje dla kota i jego właściciela. To kalendarz, który na ścianie powieszą nie tylko wielbiciele kotów!W minionych latach, firma projektowa Bamboo sprzedała kocie ubrania w ramach limitowanej edycji kalendarzowej. Zeszłoroczna oferta plisowanej spódniczki, którą prezentował kot na zdjęciu to 49 dolarów i 98 dolarów za cały komplet. Wiele wzorów wyprzedano, mimo ich wysokich cen. Nie ma jeszcze decyzji czy United Bamboo będzie sprzedawać tegoroczne projekty.Projekty kreacji w wersji też dla kotów.

Kalendarz z kotami - 2014
Kalendarz z kotami - 2014
Kalendarz z kotami - 2014
Kalendarz z kotami - 2014

Kalenarz 2014

Zazwyczaj kalendarze są wydawane w październiku każdego roku, i są dostępne do zakupu pierwszego dnia tego miesiąca. Kalendarz zawiera projekty z gotowych do noszenia kolekcji.

Fotograf: Noah Sheldon Design: Studio Lin. Sklep: shop.unitedbamboo.com

Kalenarz 2013

Kalenarz 2011

Wszystkie rasy